Motofoto sünnilugu

Tere, minu nimi on Alari JÜRIÖÖ ja tahaksin sulle rääkida väikese taustaloo selle lehe loomise ja eesmärgi kohta.

#343 Alari Jüriöö @ Põrguliste Metsasõit

Nagu ikka, saab iga suur asi alguse väikestest asjadest. Fotoportaal motofoto.ee sai alguse 2016 aastal, kui alustasin ise motokrossiga. Ja nagu kombeks, siis head sõbrad raja ääres alati kaasa elamas. Kuna olin algaja ja üldiselt pildile ei sattunud ning õel seisis parasjagu üks Canon 1Dx niisama, siis saigi sõbrale õe fotokas pihku antud ning kukkus aga mind võistlustel pildistama. Kui ise parasjagu sõitmas polnud tegin aeg-ajal ka ise mõned klõpsud, mis aitas mõtteid võistlustel eemale viia ja närve rahustada.

Mõned aastad edasi ning jõuame 2019 aastasse. See oli aasta, kus minult küsiti mitmeid kordi, kus kohast ma enda insta kontole nii ägedaid pilte saan? Ütlesin alati, et mul on oma isiklik fotograaf ( Kristen) ning kui juhuslikult keegi veel kaadrisse jäi siis jagasin pilte lahkesti.

See mida me näeme sõltub suuresti sellest mida me loodame näha .

Sir Joch Lubbock

Samuti võtsin 2019 aastal ka ise fotokaga rohkem võistlejaid sihikule, mõnel korral isegi olingi ainult fotograafi roolis. Otsustasin pilte läbi oma Adobe konto loodud portfolio lehe jagada. Kõik lihtne, mugav ja kiire aga ainult minu jaoks. Võistleja, kes endast pilte otsid nende kümnete või isegi sada fotode seast loobus ning üldiselt küsis minult otse, kas jäi pildile ja siis kulutasin mina aega piltide otsimisele. Samuti oli nutitelefoni kasutajatel keeruline pilte alla laadida ning nägin tihti, et kasutati kuvatõmmiseid. Kuid see polnud kaugeltki kõige häirivaim. Tihti nägin, et minu pilte jagati, kuid minu kui autori viide puudus, kuigi galeriist kust pilt võeti oli lausa punaselt kirjas, et palun märgi mind piltidel.

Kaarel Aamer #53 @ Maardu Top200 viimane etapp.

Edasi saigi 2020 aasta alguses mitmeid nädalaid katsetatud erinevaid veebiplatvorme. Idee peas oli lihtne, eelkõige teha sulle, kui motosõbrale sinust endast tehtud piltide leidmine lihtsamaks. Paraku ühtegi lihtsalt, mugavat ja samas toimivat lahendust ei leidnud. Kuna domeen ja server oli juba olemas, siis otsustasin luua täitsa oma lehe “motofoto.ee” . Läks veel mõned nädalad kuniks leidsin endale sobivad lahendused, mis paraku olid tasulised ja siis tekkiski mõte hakata oma pilte müüma. Pildi ostmisel ma ei pahanda, kui sa mind piltide juures ei märgi, va juhul, kui pilt minu lehel on tasuta saadaval, samuti toetad pildi ostmisega veel paremate fotode tegemiseks ja veebiteenuste pakkumiseks.

Rahaga ei saa õnne osta, kuid see annab teile kindlasti parema klassi mälestusi.

Ronald reagan

Loodame, et meie poolt sinuni toodud mälestused ei tuhmu ning aastate pärast tagasivaadates meenuvad sulle üksnes positiivsed emotsioonid.

Lugupidamisega,
motofoto.ee meeskond